ZAPOWIEDŹ XX MĘCZENNICY ROWEROWEJ

Pomysł na XX – jubileuszową Męczennicę Rowerową – zdecydowanie się skonkretyzował, w wszystko dzięki koledze Andrzejowi, który już teraz zasłużył sobie na miano Przewodnika tej Męczennicy. Propozycje Andrzeja są następujące:

Wyjazd ze Skórzewa i przez Przeźmierowo  – jedziemy w kierunku jeziora Kierskiego.

W Chybach przejazd przez aleję Kasztanową do ruin starych PGR’ów, następnie atrakcyjną ścieżką polną do ul. Podjazdowej. W Kiekrzu krótki odpoczynek – w z góry upatrzonym miejscu.

Stąd udajemy się do Rokietnicy – na plac „Rumpuciowy”, gdzie spotkamy się z Ryszardem Lubką – Wiceprzewodniczącym Rady Gminy Rokietnica, który przybliży nam gminę – jako swoją małą ojczyznę.

Potem wybieramy kierunek – Cerekwica (dwór + kościół), jedziemy do Pamiątkowa, wizyta na plaży (kąpiel + lody). Następnie przejeżdżamy ścieżką nad jeziorem. Stąd kierujemy się do Przecława, Żydowa, Rostworowa – oglądamy pałac i park. Jesteśmy w dolinie Samicy, przejazd przez piękny las. Następnie przez Sobotę i Pawłowice kierujemy się do wsi rybackiej Kiekrz, gdzie przejeżdżamy nad jez. Kierskim Małym. Zaliczamy wschodnią część Jeziora Kierskiego i kierujemy się do Baranowa, potem Przeźmierowa i kończymy rajd.

A zatem do zobaczenia w parku w Skórzewie w niedzielę 9 sierpnia, kilka minut przed 10:00!

IR