Belgrad zdobyty!

W dniu 27 lipca zakończyła się rowerowa wyprawa znanym szlakiem EuroVelo 6 wzdłuż Dunaju – na odcinku od Bratysławy do Belgradu (wcześniej, w 2012 r., niżej podpisany „zaliczył” trasę z Regensburga do Bratysławy). Przez ponad dwa tygodnie szlakiem wytyczonym wzdłuż wielkiej, europejskiej rzeki podążało sześcioro doświadczonych cyklistów – Kasia, Iza, Grzegorz, Irek, Roman i Romuald. Pokonaliśmy na objuczonych sakwami rowerach prawie 950 km. W dodatku w niezwykle upalne lato!

Jechaliśmy drogami, nadrzecznymi wałami, ścieżkami wśród pól słonecznikowych i kukurydzianych. Po asfalcie, szutrze, w błotnistych koleinach, a nawet po trawie. Przez dziesiątki sennych wsi, uroczych miasteczek i ruchliwych miast czterech państw: Słowacji , Węgier , Chorwacji i Serbii. Zwiedzając takie perełki turystyczne jak: Ostrzyhom, Wyszehrad, Szentendre, Osijek, Ilok, Petrovaradin. Zatrzymując się na dłużej w wielkich naddunajskich metropoliach – Budapeszcie i Belgradzie.

A w tle płynął wielki, majestatyczny, coraz szerzej rozlewający swoje modre wody, Dunaj. Zresztą, zobaczcie to sami – na załączonych zdjęciach!

Irek Rutkowski